wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Konsultacje społeczne
  4. Zakończone konsultacje
  5. 2020
  6. Jak urządzić podwórko przy Henryka Pobożnego?

Konsultacje podwórka pomiędzy Ołbińską, Jedności Narodowej, Henryka Pobożnego i Niemcewicza. Dzięki opiniom mieszkanek i mieszkańców to miejsce zmieniło się na lepsze i będzie bardziej funkcjonalne.

Sprawdź raport

z konsultacji

Fot. przed: Wrocław Rozmawia, po: Andrzej Skobejko

Fragment podwórka przed konsultacjami:

  • nierówna i nieutwardzona nawierzchnia, brak wyznaczonych miejsc postojowych, brak zieleni, brak oświetlenia, śmietniki stojące pod płotem.

To samo miejsce po konsultacjach:

  • wyznaczone ciągi komunikacyjne, nawierzchnia dróg z kostki ale przepuszczająca wodę, wyznaczone miejsca parkingowe, pod płotem trawnik zabezpieczony niskim płotkiem, zamontowane latarnie.

To podwórze na Nadodrzu, w ścisłym centrum miasta. Z trzech stron otaczają je budynki (na północy – szkoła podstawowa), od czwartej, zachodniej, można tu wjechać autem. Wpisane zostało do rejestru zabytków jako element historycznego układu urbanistycznego. 

Praktycznie nie ma zieleni, za wyjątkiem 3 drzew. Zimą więc trochę depresyjnie, a latem – gorąco i się kurzy. Niedobrze też trafić tu po deszczu: gdzieniegdzie leżą nierówne fragmenty chodnika i betonu, miejscami jest po prostu ziemia. Do tego stoją duże pojemniki na śmieci, a w wielu miejscach parkują auta. Warto zadbać, by było tu bardziej zielono i by był większy porządek. Szczególnie, że na wniosek mieszkańców remont podwórza został uwzględniony w budżecie Miasta na 2020 r. z inicjatywy Radnej Jolanty Niezgodzkiej. 

W czasie pandemii udało się porozmawiać przez media społecznościowe z kilkoma osobami, które żyją w okolicy. Zależy nam też na Twoim zdaniu! 

Zmieńmy razem to podwórko – powiedz, co, Twoim zdaniem, jest potrzebne, by było tu praktycznie i przyjaźnie. Weź udział w e-spotkaniu, wyraź opinię przez e-formularz, a przede wszystkim odwiedź punkt konsultacyjny na podwórzu (szczegóły: tutaj)!

Konsultacje trwają do 6 lipca 2020 r. (poniedziałek)

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Fundacją Dom Pokoju w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji są Rada Osiedla Nadodrze oraz grupa Nowe Nadodrze.

Reklama