W ramach wydarzenia zobaczmy wystawy poświęcone współczesnej fotografii artystycznej. W ramach Programu Głównego odbędą się trzy wystawy przedstawiające polską fotografię z różnych perspektyw. Odbędą się one w galeriach BWA Wrocław oraz w Muzeum Współczesnym Wrocław. Do ich realizacji zaproszono kuratorów, którzy są autorytetami w dziedzinie polskiej współczesnej fotografii, czynnie działając na rzecz promocji sztuki młodego pokolenia.
Adam Mazur wystawą „Wyborny trup fotografii polskiej” nawiązuje do „Antologii fotografii polskiej” autorstwa Jerzego Lewczyńskiego. Nie polemizuje jednak z tym tomem, ale uzupełnia go o twórców i dzieła, przez nich samych wybrane. Mazur zaproponował uczestnikom wystawy swoistą surrealistyczną grę wzorowaną na „cadavre exquis” – grze dadaistów. Każdy z fotografów biorących udział w projekcie wybierał innego twórcę i przesyłał mu swoje zdjęcie, ten musiał odpowiedzieć na nie swoją pracą i przesłać ją do kolejnego autora. W sumie powstało kilka ciągów zdjęciowych, narracji wyodrębnionych przez kuratora osobną ramą, wyrysowaną w jaskrawych kolorach na ścianach BWA Awangarda.
Anna Kazimierczak na wystawie „Roots &Fruits” w Muzeum Współczesnym Wrocław zaprezentuje najlepsze i najciekawsze prace studentów i absolwentów Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi. Z kolei wystawa Jakuba Śwircza w BWA SiC! (Szkło i Ceramika) „Kryzys jest tylko początkiem” odnosi się do pojęcia kryzysu dość przewrotnie. Zobaczymy prace artystów otwartych na przeróżne media, których twórczość wykracza poza granice tradycyjnej fotografii.
Osobną prezentację przygotował Franciszek Ammer – „Mapy” to pokaz współczesnych fotobooków – książek czasem przygotowywanych w jednym egzemplarzu, które są unikatowymi narracjami fotograficznymi. Wśród nich zobaczymy publikacje twórców zagranicznych, których twórczość dotyczy Polski.
Kolejnym nurtem festiwalu są Debiuty – pokaz czterech wybranych projektów w ramach otwartego naboru. Zaplanowano także wydarzenia towarzyszące w postaci odbywających się w Kinie Nowe Horyzonty spotkań autorskich, oprowadzań kuratorskich, warsztatów oraz odbywających się w Klubie Festiwalowym Szklarnia imprez. BWA Dizajn zaprasza na Śniadanie z publikacjami – będzie o fotobookach, selpublishingu i poszukiwaniach sensu tworzenia książki fotograficznej. Festiwal organizowany jest we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016.

Wystawa: Roots & Fruits
Wystawa Muzeum Współczesne Wrocław

Wystawa: „Wyborny trup fotografii polskiej”
Wystawa BWA Galeria Awangarda

Wystawa: „Kryzys jest tylko początkiem”
Wystawa BWA Galeria Szkło i Ceramika