Nowa przestrzeń Strefy Kultury Wrocław
Operatorem miejsca jest Strefa Kultury Wrocław i to kolejny lokal (po m.in. Imparcie, Barbarze i Domku Miedziorytnika), który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych. O odnowienie miejsca i całą infrastrukturę zadbała spółka Wrocławska Rewitalizacja, z kolei Strefa Kultury Wrocław odpowiadać będzie za stronę merytoryczną i organizowane wydarzenia.
Miejsce spotkań oraz informacji
– Recepcja ma spełniać dwa zadania, być miejscem dla spotkań coworkingowych, zbierania ciekawych pomysłów, do których realizacji udostępnione zostanie pomieszczenie. Ma się również stać przestrzenią, w której uzyskamy informację o inicjatywach kulturalnych i grupach, jakie działają w podwórku Ruska 46 – wyjaśnia Romana Roszak, jedna z koordynatorek Recepcji. Grup i inicjatyw w pasażu jest sporo, bo mają tu siedzibę m.in. chór Cantores Minores, grupa Małe Instrumenty, teatr Ad Spectatores, czy Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju (CUKR).
Neony z przewodnikiem dla turystów i mieszkańców
W Recepcji już wkrótce będzie też można otrzymać informacje o wiszących w podwórku zabytkowych neonach. – Turyści chętnie tu zaglądają, ale nie wiedzą, skąd tyle neonów w jednym miejscu. Teraz, wspólnie z Fundacją Neon Side, przygotujemy materiał informacyjny o historii i ciekawostkach, który będzie można zabrać z Recepcji – tłumaczy Katarzyna Zielińska, druga z koordynatorek nowego miejsca Strefy Kultury Wrocław.
Dobre pomysły są mile widziane
Na razie koordynatorki zachęcają, by zajrzeć do Recepcji i podzielić się dobrymi pomysłami. – Na spotkanie, na warsztaty, pokazy filmowe, wydarzenia kulturalne, czy społeczne. Wystarczy wysłać do nas maila na adres recepcja@strefakultury.pl – zachęca Romana Roszak.
Za projekt aranżacji wnętrza Recepcji odpowiadają pracownia projektowa Alia Łukasz Deplewski i biuro architektoniczne Znamy się.