Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Willa przy ul. Kopernika 19 wzbudza zachwyty wielu osób odwiedzających park Szczytnicki. Oryginalny budynek z interesującą przeszłością został wystawiony na sprzedaż.
Unikalny, wiejski dom w angielskim stylu
Nieruchomość jest wyjątkowa z wielu powodów. Zaprojektowana została w 1876 roku przez Maxa Jitschina. W 1910 roku została przebudowana i powiększona przez słynnego wrocławskiego architekta Maxa Berga. Jej wyjątkowy design nawiązuje do stylu angielskiego wiejskiego domu. Oryginalne detale, wysokie sufity i duże okna podkreślają wyjątkowy klimat posiadłości.
Galeria zdjęć
Budynek reprezentuje klasyczny modernizm, który w tamtych czasach stanowił awangardę w dziedzinie architektury. Wykorzystanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych, minimalistyczny design oraz przestrzenne wnętrza, które łączą się z otoczeniem uczyniły willę Maxa Berga unikalną.
Ten walor utrzymuje się do dzisiaj – budynek robi duże wrażenie i budzi zainteresowanie nie tylko specjalistów i miłośników architektury, ponieważ uchodzi za jeden z klejnotów wrocławskiej architektury modernistycznej.
Charakterystyczny dom z ceglaną elewacją stoi na działce o powierzchni ponad 2 tys. m kw. Ma dwa piętra i ponad 500 m kw. Wyważona kombinacja prostych linii, płaskich dachów i dużych okien nadaje willi wyjątkowy wizerunek.
Ozdobami budynku są:
- oranżeria,
- 50-metrowy salon z kominkiem,
- duży taras, z pięknym widokiem na okalające budynek starodrzewie.
Max Berg - budowniczy Hali Stulecia
Dodatkowym walorem jest obecność w kronice domu nazwiska Maxa Berga. To ikona wrocławskiej architektury, projektant wielu obiektów. Najbardziej znaną budowlą jest Hala Stulecia – monumentalna, widowiskowa, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO, która znajduje się o kilkanaście minut drogi spacerem od willi przy Kopernika.

Willa Maxa Berga w parku Szczytnickim. Jaka cena?
Aby kupić willę Berga, trzeba wydać 14 mln zł. Szczegóły oferty można znaleźć na stronie biura Jot-Be Nieruchomości.
Źródło: materiały prasowe