Biografie Ronalda i Messiego oraz Franciszka Pieczki do wygrania
2 egz. książki „Messi vs. Ronaldo” Joshuy Robinsona i Jonathana Clegga
Nieustająca rywalizacja, dwie supergwiazdy futbolu i era, która na nowo ukształtowała światową piłkę nożną. O występach Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo powiedziano już w zasadzie wszystko. Rozpisywały się o nich gazety, powstawały książki. O ich kosmicznych zagraniach i pięknych bramkach dyskutowano w studiach telewizyjnych i w internecie. Ale co można powiedzieć o ich życiu poza boiskiem?
W tej błyskotliwej książce poznajemy kulisy powstania ich biznesowych imperiów, które z nazwisk Messi i Ronaldo uczyniły marki o globalnym zasięgu, zapewniając im rozpoznawalność zarezerwowaną dla najważniejszych światowych polityków i największych gwiazd show-biznesu.
„Messi vs. Ronaldo” nie jest biografią wybitnych piłkarzy. To próba ukazania okoliczności, które sprawiły, że dwaj geniusze futbolu odmienili światowy sport. Autorzy, uznani dziennikarze sportowi, przedstawiają mechanizmy rządzące nowoczesną piłką nożną i tworzą studium władzy, bogactwa i wpływów w świecie tej dyscypliny.
Oparta na analizach dokumentów i niezliczonych rozmowach z ludźmi sportu i biznesu – szefami klubów, agentami, piłkarzami i trenerami – książka prezentuje galaktykę, którą ci ludzie wspólnie stworzyli. Galaktykę, w której centrum znalazły się dwie najjaśniejsze gwiazdy. W epoce Messiego i Ronaldo każdy fan piłki nożnej, od Pekinu po Brooklyn, rozumiał, że jej prawa kreują właśnie oni.
Joshua Robinson to europejski korespondent sportowy „The Wall Street Journal”. Pisał również dla „New York Timesa”, „The Washinton Post” i „Sports Illustrated”.Jonathan Clegg jest starszym wydawcą „The Wall Street Journal”. Publikował na łamach „The Daily Telegraph”, „The Independent” oraz „FourFourTwo” i relacjonował Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozgrywane w 2018 roku Rosji.
2 egz. książki „Ty pieronie!”, czyli biografii Franciszka Pieczki autorstwa Magdy Jaros
Wybitny polski aktor odszedł od nas we wrześniu, ale pozostały jego znakomite role w filmach Wajdy, Kutza, Kawalerowicza, Hasa. Magda Jaros, filolożka z instynktem reporterskim, kreśli portret popularnego aktora, który karierę filmową zaczynał w „Pokoleniu” (1954) Andrzeja Wajdy. Następnie zagrał w „Matce Joannie od Aniołów” Jerzego Kawalerowicza (1960) i „Rękopisie znalezionym w Saragossie Wojciecha Jerzego Hasa” (1964).
Prawdziwym przełomem w jego ekranowej karierze była rola poczciwego ładowniczego i działonowego czołgu „Rudy” w serialu „Czterej pancerni i pies” (1966–1970), dzięki której – wspólnie z Januszem Gajosem, Włodzimierzem Pressem i Romanem Wilhelmim – zaskarbił sobie wielką sympatię wśród widzów.
Tytułowa kreacja człowieka nadwrażliwego, o duszy dziecka, przez otoczenie uznawanego za półgłówka, żyjącego w harmonii z otaczającą go przyrodą w filmie psychologiczno–poetyckim Witolde Leszczyńskiego „Żywot Mateusza” (1967) przyniosła mu Srebrnego Hugo za najlepszą kreację męską na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago i nagrodę „Polne Kwiaty” w plebiscycie widzów Wielkopolski.
Za kreację w „Jańciu Wodniku” Jana Jakuba Kolskiego (1993) został obsypany nagrodami, m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwal Filmów Słowiańskich i Prawosławnych w Moskwie.
Jak wygrać książki od Wydawnictwa Rebis
Aby wygrać egzemplarze książek ufundowanych przez Wydawnictwo Rebis trzeba do 18 listopada do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy, podać imię, nazwisko, a w treści wpisać kontaktowy numer telefonu, a następnie napisać, jak nazywał się bohater grany przez Franciszka Pieczkę w serialu „Czterej pancerni i pies”.
Wygrywają dwa pierwsze i dwa ostatnie zgłoszenia, których autorzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie. O wygranej poinformujemy telefonicznie i mailowo.
Przyjmowanie zgłoszeń zostało zakończone.