1. Ad Spectatores (24 sierpnia)
„Noc żywych trupów” będzie grana na dziedzińcu Arsenału, widzowie będą w ruchu, dlatego organizatorzy podkreślają, by zabrali parasole, na wszelki wypadek. A przeniosą nas aktorzy pod wodzą Macieja Masztalskiego w rok 2019, w którym na ziemi nie ostał się nikt żywy, co nie znaczy, że planeta się całkowicie wyludniła. Rządzić będą Zoombie. Pytanie tylko, czy wszyscy, którzy ocaleli są martwi. Pierwsza w sezonie premiera zapowiada się jako mrożąca krew w żyłach!

Noc żywych trupów
Dramat Dziedziniec Arsenału Miejskiego
2. Wrocławski Teatr Komedia (13 września)
Wojciech Dąbrowski (reżyseria) i Paweł Okoński tym razem zdecydowali się wystawić w swoim teatrze sztukę Marcii Kash i Douglasa Hughesa „Damski biznes”. Bohaterkami są ambitne Panie, które chcą zrobić karierę w świecie mody, ale ich mężowie wyraźnie nie nadążają za ambicjami Pań, stają się zazdrośni, ale, jak to w dobrych farsach bywa, i oni staną się ważnymi bohaterami ważnych wydarzeń.

„Damski biznes” we Wrocławskim Teatrze Komedia
Komedia Wrocławski Teatr Komedia
3. Wrocławski Teatr Współczesny (29 września)
Wrocławski Teatr Współczesny zamknął wprawdzie podwoje dla widzów, a budynek przy Rzeźniczej do końca 2018 r. będzie termomodernizowany, ale zespół artystyczny będzie kontynuował pracę poza swoją siedzibą. Pierwszą premierą sezonu będzie „Garbus” Sławomira Mrożka w reż. Marka Fiedora na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol. To czteroaktowy utwór, a bohaterami są dwie pary i student odpoczywający w pensjonacie, którego gospodarzem jest tytułowy garbus. W obsadzie zobaczymy m.in. Marię Kanię, Wiesława Cichego i Macieja Tomaszewskiego.

„Garbus” Sławomira Mrożka – premiera Wrocławskiego Teatru Współczesnego
Inne Capitol Teatr Muzyczny
4. Wrocławski Teatr Lalek (5 października)
„Moskwin. Zew” to pierwsza premiera sezonu, od razu z adnotacją, że dla widzów dorosłych (wiek 18+), bo też w spektaklu w reżyserii Leny Frankiewicz śledzić będziemy losy tytułowego Moskwina, naukowca, w którego bagażu odnaleziono ludzkie kości. Historia ma poparcie w faktach, bo w 2011 roku w mieszkaniu aresztowanego w Niżnym Nowogrodzie profesora Anatolija Moskwina znaleziono zmumifikowane ciała dziewcząt i młodych kobiet, które spreparował, choć żadnej z osób nie zamordował. Będzie mrocznie!

Moskwin.Zew
Teatr lalek Wrocławski Teatr Lalek
5. Teatr Muzyczny Capitol (6 października)
Bodaj najbardziej oczekiwana premiera tego sezonu i jedna z najciekawszych produkcji Capitolu, czyli „Blaszany bębenek” na podstawiepowieści Güntera Grassa.
Przeczytajcie o premierze „Blaszanego bębenka”

Blaszany Bębenek
Teatr muzyczny Capitol Teatr Muzyczny
6. Opera Wrocławska (27 października)
Na początek sezonu premiera baletowa, czyli najbardziej klasyczny z klasycznych baletów – „Giselle” Adolphe'a Adama. Realizatorzy, w tym choreografki Ewa Głowacka i Zofia Rudnicka podkreślają, że ta „Giselle” została pomyślana, jako pozycja klasyczna, pielęgnująca najlepsze tradycje tańca baletowego. A na scenie obejrzymy historię prawdziwie romantyczną o nieszczęśliwej miłości wieśniaczki do księcia (o którym myśli, że jest chłopskim synem), która ma początek w świecie realnym, a koniec w świecie duchów. Orkiestrę poprowadzi Ayyub Guliyev.
Sezon 2018/2019 w Operze Wrocławskiej

„Giselle” w Operze Wrocławskiej
Opera Opera Wrocławska