Spotkajmy się w mieście! | Sztuka w mieście – wykład i oprowadzanie po wystawie
- TERMINY: Zakończyło się 12.12.2025 (6 miesięcy temu)
- Miejsce: Muzeum Architektury we Wrocławiu
- BILETY: Wstęp wolny
FILTRUJ
Podczas grudniowego wykładu porozmawiamy o projektach dla obiektów użyteczności publicznej i przestrzeni miejskiej Wrocławia oraz innych miejscowości, tworzonych przez Annę Szpakowską-Kujawską w latach 60. i 70. XX wieku. Przyjrzymy się zarówno zrealizowanym realizacjom, jak i pomysłom, których nigdy nie udało się zmaterializować.
Pierwszą dekorację ścienną artystka zaprojektowała i wykonała w 1963 roku dla hali turbin Elektrociepłowni Czechnica w Siechnicach. W tamtym okresie projekty dla architektury stanowiły dla środowiska artystycznego ważne źródło zarobku — zlecenia trafiały do twórców za pośrednictwem Pracowni Sztuk Plastycznych, działających w każdym województwie.
Dla Szpakowskiej-Kujawskiej była to jednocześnie okazja do twórczego eksperymentu i pracy w wielkiej skali, niemożliwej do osiągnięcia w warunkach pracowni. Wykład będzie więc doskonałym uzupełnieniem ekspozycji „Wieloświat. Anna Szpakowska-Kujawska”, przedstawiającej przekrojowo jej dorobek od lat 50. po współczesność.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
Sky Tower
BWA Wrocław Główny
Hala Stulecia we Wrocławiu
Centrum Historii Zajezdnia
Muzeum Pana Tadeusza
Muzeum Pana Tadeusza
Studio BWA Wrocław
CAL Plac Grunwaldzki
galeria SIC! BWA Wrocław
Żyjnia BWA Wrocław
Centrum Historii Zajezdnia
Hala IASE