- TERMINY: Zakończyło się 28.03.2025 (1 rok temu)
- Miejsce: Bazylika mniejsza pw. św. Elżbiety
- BILETY: Wstęp wolny
Karol Sokołowski
FILTRUJ
W piątek 28 marca o godzinie 19:00 w bazylice św. Elżbiety we Wrocławiu odbędzie się bezpłatny koncert organowy. Na odtworzonych organach Michaela Englera zagra Piotr Mróz, student Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Organy Englera, nazywane „głosem Śląska”, to zrekonstruowany barokowy instrument, który przez wieki zachwycał brzmieniem, aż do pożaru bazyliki w 1976 roku. W programie znajdą się utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Felixa Mendelssohna Bartholdy’ego.
Dołącz do naszego newslettera! W każdy czwartek wysyłamy wam najciekawsze wydarzenia: imprezy, festiwale, koncerty.
A2 – Centrum Koncertowe
Miasto Wrocław
Oratorium Marianum
ZaZoo Beach Bar
Pergola we Wrocławiu
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice
Plac Wolności
Marina Kleczków – Beach Bar
Dziedziniec Arsenału Miejskiego
Tarczyński Arena Wrocław
Hotel Puro
Synagoga pod Białym Bocianem