wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. CharITy Hackathon. Ten weekend dla programistów będzie pracujący

Na CharITy Hackathon, czyli maraton dla programistów, może przyjść każdy. A warto, bo zobaczyć 120 programistów, którzy w grupach tworzą koncepcje programu, to nie lada widok. To skupienie! Te emocje! A do tego można wziąć udział w wykładach, spotkaniach i prezentacji efektów trzydniowych zmagań.

Reklama

– Nasz Hackathon jest wyjątkowy, bo działamy charytatywnie – mówi Łukasz Bujło, pomysłodawca wydarzenia.

Celem trzydniowych zmagań programistów jest bowiem stworzenie koncepcji programu, który zautomatyzuje i usprawni pracę Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż.

Najpierw koncepcja, potem realizacja

Programiści będą pracowali w technologii stworzonej przez Salesforce, która wykorzystywana jest głównie przez przedsiębiorców do przetwarzania danych w chmurze. W zeszłym roku w ramach CharITy Hackathon programiści usprawnili działanie Fundacji Jagoda, która pomaga osobom poparzonym. W tym roku będą działali z myślą o Ekostraży.

Przez trzy dni (1–3 września) 120 programistów będzie w grupach pracowało nad koncepcją oprogramowania. Zaczną w piątek wieczorem. W nocy mogą spać, ale nie muszą. Ważne, aby przygotowali kreatywne i nieszablonowe pomysły na usprawnienie pracy Ekostraży. W niedzielę koncepcje muszą być gotowe.

Najlepsze rozwiązanie zaprogramuje nasz partner wdrożeniowy. I to też nas wyróżnia spośród innych hackathonów. Chcemy realnie pomagać organizacjom, które tego potrzebują.
Łukasz Bujło, pomysłodawca CharITy Hackathonu

Nad czym będą pracowali programiści

Potrzeby Ekostraży są konkretne i dotyczą trzech obszarów:

  • wolontariuszy (ustalanie grafików, usprawnianie komunikacji);
  • zwierząt (interwencje, ewidencjonowanie zwierząt, zarządzanie adopcją);
  • partnerów (obsługa wsparcia finansowego, rzeczowego i wolontariatu pracowniczego).

W całym wydarzeniu chodzi o to, aby przygotować funkcjonalny i zautomatyzowany system.

– Liczymy na to, że programiści z tak różnych środowisk spojrzą na problemy organizacji świeżym okiem i zaproponują kreatywne rozwiązania – przyznaje Łukasz Bujło.

Każdy może dołączyć

CharITy Hackathon jest imprezą otwartą, co znaczy, że każdy może przyjść do Strefy Kultury Studenckiej Politechniki, zobaczyć, jak pracują programiści, zagrać z nimi w minigolfa lub zjeść lody na tarasie i wziąć udział w przygotowanych wydarzeniach.

W sobotę organizatorzy zapraszają na wykłady specjalistów z Salesforce: o godz. 9.30 Barnie Otobaevy, o godz. 13.30 Simy Samara, o godz. 16.30 Niny Jachny.

W niedzielę można zaś zobaczyć efekty pracy programistów. Początek o godz. 11.00. Każdy zespół będzie miał 7–8 minut na przedstawienie swojej koncepcji. A o godz. 15.00 – ogłoszony zostanie zwycięzca.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Organizatorami CharITy Hackathonu są Wrocławskie Trailblazer Community oraz Fundacja Coffee & Force. CharITy Hackathonu potrwa trzy dni od 1 do 3 września w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki ul. Hoene-Wrońskiego 10.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji:

  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama